JAK DOJECHAĆ ?

DO PORTU LOTNICZEGO

Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka leży w centralnej części województwa podkarpackiego na terenie makroregionu Kotliny Sandomierskiej. Po zachodniej i wschodniej stronie lotniska przebiegają główne arterie drogowe łączące miasto Rzeszów z północną częścią kraju. Krajowa DK-9 na kierunku Rzeszów - Radom - Warszawa, krajowa DK-19 na trasie Rzeszów - Lublin, oraz droga ekspresowa S-19 również łącząca trasę Rzeszów - Lublin.

Bezpośredni dojazd do Portu z wyżej wymienionych dróg, zapewnia wojewódzka droga DW-869. Na południe od lotniska przebiega także częściowo oddana do ruchu Autostrada A4. Zjazdy z autostrady w kierunku portu znajdują się kolejno na węzłach Rzeszów-Północny oraz Rzeszów-Wschodni. W 2014 r. planowana jest budowa bocznicy kolejowej, której celem jest połączenie miasta Rzeszowa z lotniskiem w Jasionce.

TRANSPORT PRYWATNY

BUS - PRZEWÓZ OSÓB

Licencjonowane firmy transportowe oferują przejazdy na trasach Lublin - Rzeszów - Sanok oraz Przemyśl - Rzeszów wraz z dojazdem do Portu Lotniczego. Więcej informacji na stronach.

TRANSPORT PUBLICZNY

KOMUNIKACJA MIEJSKA MPK I MKS

Komunikacja Miejska zapewnia dojazd na lotnisko linią nr "53" ,a Międzygminna Komunikacja Samochodowa oferuje dojazd żółtą linią "225". Rozkład jazdy na stronach internetowych.

USŁUGI

TAXI

Dojazd do portu lotniczego w zakresie indywidualnego przewozu zapewniają 2 korporacje transportowe. Średni koszt dojazdu z / do centrum Rzeszowa wynosi ok. 59 PLN.

WŁASNY TRANSPORT

OPIS DOJAZDU

Z POŁUDNIOWEJ POLSKI

KROSNO, JASŁO, LESKO, SANOK

Wjeżdżając drogą DK-9 (E-371) do Rzeszowa, kierując się ulicami: Podkarpacka, Dąbrowskiego, Lisa-Kuli, Al. Cieplińskiego, Wiadukt Tarnobrzeski, Marszałkowska, Lubelska - kierunek na Lublin, lub Warszawska - kierunek na Warszawę.

Wjeżdżając drogą DW-878 do Rzeszowa, kierując się ulicami: Al. W. Sikorskiego, Al. Powstańców Warszawy, Al. Batalionów Chłopskich, Al. Witosa, Al. Gen. Okulickiego, Al. Wyzwolenia, Warszawska - kierunek Warszawa, lub Lubelska - kierunek Lublin.

WARIANT OMIJAJĄCY CENTRUM MIASTA

DW-878 Zaczynając od Al. W. Sikorskiego, Al. Armii Krajowej, Al. Żołnierzy i Armii Wojska Polskiego, rondo Kuronia - kierunek Lublin. Mijamy węzeł autostradowy A4 Rzeszów-Wschód, jadąc w kierunku na Lublin zjazd na lotnisko znajduje się na węźle Jasionka. Tutaj zmierzamy do DK-19, następnie skręcamy w lewo, a po przejechaniu kilkuset metrów w prawo na drogę DW-869 (łącznik pomiędzy DK-9 a DK-19 z Portem Lotniczym).

DK-9 (E-371) Zaczynając od ulicy Podkarpackiej, następnie Al. Batalionów Chłopskich, Al. Witosa, Al. Gen. Okulickiego, Al. Wyzwolenia, Warszawska - kierunek Warszawa, lub Lubelska - kierunek Lublin.

Z ZACHODNIEJ POLSKI

KRAKÓW, TARNÓW, DĘBICA

Jadąc drogą DK-94 w kierunku Rzeszowa, kierując się ulicami: Krakowska, Al. Wyzwolenia, Warszawska - kierunek Warszawa, lub Lubelska - kierunek Lublin.

AUTOSTRADA A4

Węzeł Rzeszów-Północny - Jedziemy w kierunku Radom, Warszawa, następnie po przejechaniu około 700m skręcamy w prawo w drogę DW-869 łącznik pomiędzy DK-9 a DK-19 z Portem Lotniczym.

Węzeł Rzeszów-Wschodni - Jedziemy drogą S-19 w kierunku Nisko, Lublin do węzła Jasionka, dalej udajemy się do DK-19, tu skręcamy w lewo, a po przejechaniu kilkuset metrów w prawo na drogę DW-869 łącznik pomiędzy DK-9 a DK-19 z Portem Lotniczym.

Z PÓŁNOCNO-ZACHODNIEJ POLSKI

WARSZAWA, RADOM, TARNOBRZEG, MIELEC

Kierując się drogą DK-9 (E-371) w kierunku Rzeszowa ok. 4km za miejscowością Głogów Małopolski, skręcamy w lewo na drogę DW-869 (łącznik pomiędzy DK-9 a DK-19 z Portem Lotniczym).

Z PÓŁNOCNO-WSCHODNIEJ POLSKI

LUBLIN, STALOWA WOLA, NISKO

Jadąc do Rzeszowa drogą DK-19 lotnisko znajduje się w miejscowości Jasionka. Tu skręcamy w prawo w drogę DW-869 (łącznik pomiędzy DK-9 a DK-19 z Portem Lotniczym).

Zmierzając drogą S-19 w kierunku Rzeszowa, zjazd na lotnisko znajduje się na węźle Jasionka. Następnie udajemy się w kierunku krajowej DK-19, skręcamy w lewo, a po przejechaniu kilkuset metrów w prawo na drogę DW-869 (łącznik pomiędzy DK-9 a DK-19 z Portem Lotniczym).

ZE WSCHODNIEJ POLSKI

PRZEMYŚL, JAROSŁAW, ŁAŃCUT

DK-94 Podążając ulicami: Lwowska, rondo Pobitno, skręcamy w prawo do Al. Żołnierzy i Armii Wojska Polskiego, rondo Kuronia - kierunek Lublin. Mijamy węzeł A4 nadal kierując się na Lublin zjazd na lotnisko znajduje się na węźle Jasionka. Tutaj jedziemy do DK-19, następnie skręcamy w lewo, a po przejechaniu kilkuset metrów w prawo na drogę DW-869 (łącznik pomiędzy DK-9 a DK-19 z Portem Lotniczym).

AUTOSTRADA A4

Węzeł Rzeszów-Wschodni - Jedziemy drogą S-19 w kierunku Nisko, Lublin do węzła Jasionka, dalej udajemy się do DK-19, tu skręcamy w lewo, a po przejechaniu kilkuset metrów w prawo na drogę DW-869 łącznik pomiędzy DK-9 a DK-19 z Portem Lotniczym.

Węzeł Rzeszów-Północny - Jedziemy w kierunku Radom, Warszawa, następnie po przejechaniu około 700m skręcamy w prawo w drogę DW-869 łącznik pomiędzy DK-9 a DK-19 z Portem Lotniczym.